דלג לתוכן המרכזי

הסיפור שלנו

Take a swedish coffe break.

Fika מאפייה שוודית

Fika נוסדה בתל אביב בשנת 2016 במטבח הביתי שלעולה חדש משוודיה; מיכאל רוטשילד. השאיפה הייתה להציג בישראל מאפים ולחמים חדשים שמקורם במסורת האפייה הסקנדינבית. אבל בנוסף, להפיץ את הבשורה על הרעיון של Fika והלביא לארץ חלק מהמסורת, הטעמים והסגנון השוודים.

מה שהתחיל כפרויקט תחביבי התגלה במהירות על ידי פודיז ובלוגרי אוכל ישראלים. ובשנת 2017 פיקה פתחה דוכן בשוק האיכרים בנמל תל אביב, לאחר הזמנה אישית מאושיית האוכל מיכל אנסקי.

באמצע 2018 נפתחה המאפייה ברחוב תושיה, ולא הרבה לאחר מכן נפתחה גם החנות ברחוב דיזנגוף/ירמיהו. בשנת 2021 התרחבה המאפייה והכפילה את גודלה. בשנת 2020 פיקה פתחה חנות נוספת ברחוב גורדון במרכז תל אביב, וב-2022 פיקה פתחה את הסניף הראשון בדרום תל אביב – בפלורנטין. יש גם תכניות עתידיות להתרחב עם סניפים נוספים, אולי אפילו מחוץ לגבולות תל אביב!

היום פיקה מאפייה שוודית היא מותג מוכר בתל אביב, ואפילו בחלקים אחרים של ישראל. השאיפה היא להמשיך ולהציע סגנון שירות אירופאי, אווירה סקנדינבית ומוצרים איכותיים בעבודת יד. אנחנו אף פעם לא נחים ותמיד מנסים להמציא את עצמנו מחדש ומוצרים חדשים.

אנחנו לא רואים את המבקרים והצרכנים שלנו כלקוחות שלנו, במקום זאת הם האורחים שלנו וכולם מקבלים יחס של קבועים. אנחנו שואפים לספק להם מעין נווה מדבר סקנדינבי בחיים הישראלים הקדחתניים. בפיקה תמיד נפגוש את האורחים שלנו בחיוך!

האורחים שלנו יכולים להיות בטוחים שבכל עת הם יקבלו מוצרים באיכות גבוהה בפיקה. אנו משתמשים בחומרי הגלם הטובים והמשובחים ביותר, וגם גובים בהתאם. 

ברוכים הבאים!

VÄLKOMNA!